Jeden poranek - 3 poszukiwanych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden poranek - 3 poszukiwanych

Data publikacji 14.07.2010

Wczorajszego ranka w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu minut kryminalni prowadzący sprawy poszukiwawcze zatrzymali 3 osoby ścigane w celu doprowadzenia do aresztu lub zakładu karnego. 24-letni Dominik F. ma do odbycia karę 10 dni pozbawienia wolności, Roman S. (lat 46) za kratkami spędzi najbliższych 8 miesięcy. Z kolei 40-letniego Sławomira R. zatrzymali policjanci z zespołu poszukiwań, którzy pełnili w tym czasie służbę ponadnormatywną.

Funkcjonariusze prowadzący sprawy poszukiwawcze przeprowadzili poranne działania, które zaowocowały zatrzymaniem w niespełna godzinę aż trzech osób. W przypadku dwóch mężczyzn ściganych nakazami doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego policjanci otrzymali informacje, że aktualnie mogą przebywać w miejscach zamieszkania. Kryminalni nie zwlekali nawet chwili. Z samego rana postanowili skontrolować oba adresy. Jako pierwszy wpadł 24-letni Dominik F. Ma do odbycia karę 10 dni pozbawienia wolności. Twierdził, że nie miał pojęcia, że jest poszukiwany.

Kilkanaście minut później w innym mieszkaniu policjanci zastali 46-letniego Romana S. On również uważał, że wcale się nie ukrywał i nie unikał spotkania z Policją, ponieważ nic nie wiedział o poszukiwaniach jego osoby. Za kratkami spędzi 8 miesięcy.

W tym samym czasie dwoje policjantów z zespołu poszukiwań wydziału kryminalnego pełniło służbę ponadnormatywną. W trakcie patrolowania rejonu służbowego dostrzegli mężczyznę, który z wyglądu przypominał im jednego z poszukiwanych. Funkcjonariusze podjęli interwencję. Po wylegitymowaniu okazało się, że ich policyjne nosy nie zawiodły. 40-letni Sławomir R. rzeczywiście był ścigany w celu doprowadzenia do aresztu.

I tak w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu minut funkcjonariusze zatrzymali aż trzech poszukiwanych.
 

 

ak, jw