Handlowali nielegalnymi papierosami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali nielegalnymi papierosami

Data publikacji 12.07.2010

Obywatel Ukrainy miał 960 paczek, obywatelka Armenii,120, natomiast 296 paczek leżało porzuconych. Niedzielne działania policjantów z nieetatowej grupy prewencyjnej „Stadion” i celników zaowocowały zabezpieczeniem 1376 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci pełniący służbę wokół praskiego bazaru wspólnie z pracownikami izby celnej w niedzielny poranek zaplanowali i przeprowadzili działania wymierzone w handel wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi bez akcyzy. Funkcjonariusze bardzo szybko zlokalizowali mężczyznę, który sprzedawał przechodniom papierosy w niskiej cenie. Nie miały one polskich banderoli. Obywatel Ukrainy miał 960 paczek papierosów. Wszystkie zostały zabezpieczone, a on sam zatrzymany.

Chwilę później w ręce policjantów wpadła obywatelka Armenii, która wprowadzała do obrotu papierosy. Nie zostały one dopuszczone do sprzedaży na polskim rynku. Zabezpieczono u kobiety120 paczek.

Na tym nie koniec, funkcjonariusze znaleźli jeszcze 296 porzuconych paczek papierosów. W sumie niedzielne działania przyczyniły się do zabezpieczenia 1376 paczek nielegalnych papierosów.
 

 

ak, jw