Areszt za wyłudzenie kredytu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za wyłudzenie kredytu

Data publikacji 10.07.2010

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Ochocie 32-letni Michał S. Mężczyzna na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu próbował wyłudzić 25 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadła 46-letnia Małgorzata K., która odpowie za pomocnictwo w dokonaniu tego przestępstwa.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Ochoty uzyskali informację o tym, że do jednego z banków na terenie dzielnica ma zgłosić się mężczyzna, który ubiega się o kredyt na podstawie fałszywych dokumentów. Mężczyzna chciał wyłudzić 25 tysięcy złotych.

Gdy 32-letni Michał S. przyszedł do placówki bankowej, aby sfinalizować transakcję, został zatrzymany. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że ,,lewe” dokumenty dostał od 46-letniej Małgorzaty K. Kobieta jeszcze tego samego dnia wpadła w ręce policjantów z Ochoty.

Michał S. usłyszał zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze ustalili, że Michał S. był już zatrzymany za oszustwo kredytowe. Wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Natomiast Małgorzata K. odpowie za pomocnictwo w dokonaniu tego przestępstwa.
 

ew, mb