235 gramów marihuany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

235 gramów marihuany

Data publikacji 10.07.2010

Zobaczył wywiadowców i natychmiast wyrzucił przez okno foliową paczkę. Tajemniczy pakunek wylądował na jezdni. Chwilę później był już w rękach policjantów, a kierowca samochodu i pasażer zostali zatrzymani. W zawiniątku znajdowało się 235 gramów marihuany. 29-letni Krzysztof R. odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Wywiadowcy zauważyli, że kierowca prowadzący seata, w momencie, kiedy prawdopodobnie zorientował się, że obok w samochodzie jadą policjanci, natychmiast zmienił kierunek jazdy, gwałtownie skręcił, a w tej samej chwili pasażer wyrzucił przez okno foliowy pakunek.

Stróże prawa zareagowali błyskawicznie. Zabezpieczyli paczkę i zatrzymali auto. Co się okazało? W zawiniątku był susz roślinny koloru zielono-brunatnego. Początkowo żaden z mężczyzn nie chciał się przyznać czyją jest własnością. Obaj trafili do policyjnej celi. Technicy kryminalistyki przeprowadzili stosowny test i zważyli zabezpieczoną substancję. Była to marihuana o wadze 235 gramów. W trakcie dalszych czynności kryminalni ustalili, że właścicielem narkotyków jest 29-letni Krzysztof R., który ma już na swoim koncie podobne przestępstwa. W przeszłości był zatrzymywany za posiadanie i udzielanie środków odurzających.

Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany, za co grozi do 5 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
 

mn, jw