Nielegalna broń i amunicja - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń i amunicja

Data publikacji 09.07.2010

Policjanci z komisariatu Policji w Lesznie zatrzymali Piotra S.Podczas przeszukania domu funkcjonariusze znaleźli broń i amunicję, którą mężczyzna posiadał nielegalnie. Piotr S. został osadzony w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszych losach zdecyduje prokurator.

Jak zwykle w takich sytuacjach, Policja po otrzymaniu sygnału o możliwości zaistnienia przestępstwa weryfikuje jego prawdziwość. Tak stało się i tym razem. Kiedy do lesznowskich policjantów wpłynęła informacja, że na terenie gminy Leszno młody mężczyzna może posiadać broń bez zezwolenia, podjęto wszystkie środki bezpieczeństwa.

We wskazane miejsce udały się 3 załogi policyjne, na miejscu policjanci zastali młodego mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec gminy Leszno. Przystąpiono do przeszukania. Już po krótkim czasie policjanci odnaleźli pistolet Walter i około 600 szt. amunicji różnego typu. Piotr S. nie posiadał wymaganego zezwolenia na ich posiadanie. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, o jego losach zadecyduje prokurator.

Zabezpieczona broń zostanie przekazana do laboratorium, gdzie biegli stwierdzą, czy nie było ona użyta do popełnienia przestępstw.

 

ak, ego