Kradzież w oku kamery monitoringu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież w oku kamery monitoringu

Data publikacji 09.07.2010

Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała kradzież na przystanku autobusowym Targowa/Solidarności. Natychmiastowe przekazanie informacji Policji przez operatora doprowadziło do zatrzymania sprawcy, zanim jeszcze śpiący na przystanku młody mężczyzna zorientował się, że został pozbawiony dokumentów, pieniędzy, zegarka i telefonu komórkowego. Policjanci jeszcze dziś przedstawią zarzuty złodziejowi.

Około 1.30 w nocy patrol północnopraskiej Policji otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, który zauważył podejrzane zachowanie mężczyzny na przystanku autobusowym. Opis był bardzo dokładny. W oku kamery monitoringu miejskiego widać było wyraźnie śpiącego młodego człowieka na przystanku. W pewnym momencie podszedł do niego inny mężczyzna i usiadł obok. Po kilku sekundach, widać jak kilkakrotnie sięga do kieszeni spodenek śpiącego. Po chwili odchodzi, po drodze wrzuca coś do betonowego kosza na śmieci, a następnie do studzienki kanalizacyjnej.

Policjanci natychmiast ruszyli śladem opisywanego mężczyzny. Zastali go na przystanku autobusowym przy Targowej. Czekał na autobus. Na widok mundurowych odwrócił się i chciał odejść. Został zatrzymany. Po chwili policjanci wezwali drugą załogę do pomocy. Na przystanku obudzono okradzionego. Ten nawet nie zorientował się, że padł ofiarą złodzieja. Mundurowi odnaleźli w śmietniku etui z dokumentami. W studzience kanalizacyjnej zaś znalazł się dowód osobisty. Pokrzywdzony poinformował również, że brakuje telefonu i zegarka.

Zatrzymany to Waldemar S. (38 l.). Po przewiezieniu do komendy przy ul. Jagiellońskiej został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ah

Ładowanie odtwarzacza...