Podstęp i rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podstęp i rozbój

Data publikacji 09.07.2010

Chodziło o 600 złotych. Pokrzywdzony zgromadził pieniądze, bo sądził, że w zamian otrzyma obiecany laptop. Niestety padł ofiarą rozboju. 28-letni Mateusz T. i 31-letni Maciej P. zamiast, zgodnie z umową, dać mu komputer zagrozili przedmiotem przypominającym broń i ukradli pieniądze. Obu sprawców rozpracowali i zatrzymali policjanci wydziału kryminalnego. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Pod koniec mają do praskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o rozboju. Z materiałów sprawy wynikało, że pewien mężczyzna zaproponował pokrzywdzonemu, że jeśli ten pożyczy mu 600 złotych, dostanie w zamian, w ramach rekompensaty i podziękowania, laptop. Zawiadamiający w przeciągu kilku dni zebrał wymaganą kwotę. Niestety nie oznaczało to wcale otrzymania obiecanego sprzętu. Zamiast tego dwaj napastnicy przyłożyli mu do głowy przedmiot przypominający pistolet i grożąc jego użyciem ukradli gotówkę.

Kryminalni od razu zajęli się ta sprawą. Pokrzywdzony nie potrafił podać zbyt wielu informacji na temat sprawców. Żmudna i konsekwentnie prowadzona praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy do rozbójników. Jako pierwszy w ręce stróżów prawa wpadł 28-letni Mateusz T. Kilkanaście godzin później policjanci zatrzymali również 31-letniego Macieja P. Mężczyźni zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego.

Obaj zatrzymani po doprowadzeniu do prokuratury usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju. Wobec Mateusza T. zastosowano policyjny dozór. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ak, jw