Unikał zapłaty, trafił do aresztu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Unikał zapłaty, trafił do aresztu

Data publikacji 09.07.2010

Naraził firmę transportową na straty sięgające 35 tysięcy złotych. Ukrywał się przed sądem i policją. Wczoraj został zatrzymany przez stołecznych kryminalnych. Damianowi S. grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Damian S. w ubiegłym roku kilkakrotnie korzystał z usług firmy transportowej, ani razu jednak nie zapłacił za wykonane zlecenia. Cały czas zwodził właścicielkę firmy przekładając terminy spłat. Tym samym naraził jej firmę na straty sięgające 35 tysięcy złotych. W końcu sprawa trafiła do sądu a ten zdecydował aby wystawić za mężczyzną list gończy.

Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali decyzję o zatrzymaniu poszukiwanego Damiana M. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. Już po kilku dniach ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej przebywa na terenie Warszawy. Gromadząc informacje o poszukiwanym wytypowali kilka miejsc gdzie mógł się on znajdować.

Wczoraj w południe zauważyli poszukiwanego 43-latka na warszawskim Mokotowie. Postanowili go zatrzymać. Mężczyzna nie krył zaskoczenia obecnością policjantów. Teraz trafił do policyjnej celi skąd zostanie przewieziony do aresztu.

Za przestępstwo którego się dopuścił grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
rm
 

Ładowanie odtwarzacza...