Przegrał powierzone pieniądze na automatach do gier - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przegrał powierzone pieniądze na automatach do gier

Data publikacji 08.07.2010

25- letni Piotr G., przegrał na automatach 34500 złotych, które powierzył mu kolega z pracy. Bojąc się odpowiedzialności, powiadomił raszyńską policję, jakoby został napadnięty przez dwóch zamaskowanych mężczyzn, z których jeden groził mu nożem. Już następnego dnia usłyszał dwa zarzuty.

Kiedy do mundurowych z Raszyna dotarła informacja o rozboju dokonanym na 25 letnim mieszkańcu Pruszkowa, natychmiast przystąpili do ustalania przebiegu zdarzenia.


Policjanci bardzo szybko zorientowali się, że wersja podawana przez Piotra G. jest nieprawdziwa. Okazało się, że 25- latek w dzień rzekomego napadu powierzone pieniądze przegrał na automatach do gier w jednym z warszawskich centrów handlowych. Aby zwiększyć zyski, dołożył z własnej kieszeni 600 złotych. W konsekwencji przegrał przechowywane pieniądze, jak również swoje oszczędności. Mężczyzna tłumaczył dochodzeniowcom, że w ten sposób chciał odłożyć pieniądze na swoje wesele, ponieważ słyszał, że na automatach można dobrze zarobić.


Za zawiadomienie organów ścigania o nie popełnionym przestępstwie oraz fałszywe zeznania, a także przywłaszczenie powierzonego mienia usłyszał dwa zarzuty. 25- latek poddał się dobrowolnie karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby dwóch lat, obowiązek naprawienia szkody oraz grzywnę.
 

 

ps/io