Aresztowany za napad z nożem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za napad z nożem

Data publikacji 06.07.2010

Kamil P. został zatrzymany przez mokotowskich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu za napad z użyciem noża. Mężczyzna ponad pół roku temu zaatakował kobietę i ukradł jej telefon komórkowy. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia. Na wniosek prokuratury 20-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Zdarzenie miało miejsce na początku stycznia przy ulicy Chodkiewicza. Napastnik zaatakował przechodzącą w tym rejonie kobietę. Najpierw chwycił za nóż i zagroził, że go użyje, a następnie ukradł swojej ofierze telefon komórkowy wart ponad 3.000 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Żmudna praca operacyjna doprowadziła ich do sprawcy. Kamil P. wpadł po ponad pół roku od zdarzenia. 20-latek ma już na swoim koncie inne przestępstwa, między innymi groźby oraz udział w bójce. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
 

ak, mb