Zatrzymani za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój

Data publikacji 06.07.2010

Dwóch pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali przed północą śródmiejscy policjanci. Napastnicy pobili przygodnie spotkanego w okolicach ul. Nowogrodzkiej mężczyznę, rabując mu telefon i pieniądze. Sprawcy zdarzenia wpadli kilka ulic dalej. Obaj trafili do izby wytrzeźwień. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zatrzymanym może grozić do 12 lat więzienia.

Dochodziła północ gdy policyjny patrol ze śródmiejskiej patrolówki dostał polecenie wyjazdu do interwencji w okolicach ul. Nowogrodzkiej. Tam na funkcjonariuszy miał oczekiwać pokrzywdzony. Na miejscu zgłosił się do policjantów pobity i okradziony mężczyzna, który oświadczył, że kilkanaście minut wcześniej został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Sprawcy pobili go i obezwładnili,  a następnie ukradli telefon komórkowy i pieniądze. Pokrzywdzony wskazał, w którym kierunku poszli sprawcy napadu i podał dokładne ich rysopisy.

Funkcjonariusze razem z pokrzywdzonym ruszyli na poszukiwanie sprawców napadu. Po kilku minutach również w okolicach ul.  Nowogrodzkiej, zauważyli osoby podobne do sprawców rozboju. Obaj zostali zatrzymani i rozpoznani przez pokrzywdzonego. Mariusz W., i Artur W. noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się mini dochodzeniowcy, którzy doprowadzą ich do prokuratury w celu przedstawienia zarzutów rozboju. Za ten czyn grozi do 12 lat wiezienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

dt, to