Działalność z „lewą wódką” zlikwidowana - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działalność z „lewą wódką” zlikwidowana

Data publikacji 02.07.2010

Działalność przynoszącą stałe źródło dochodu zlikwidowali funkcjonariusze bielańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 56-letnia Anna M. mieszkanka z ulicy Palisadowej sprzedawał alkohol głównie stałym klientom. W swojej ofercie miał wódkę po 8 złotych za pół litra. Pomysłowa przedsiębiorczyni już została przesłuchana. Zabezpieczony alkohol zostanie przesłany do badań. Kobieta odpowie za handel alkoholem bez zezwolenia.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy zainteresowali się uzyskaną informacją o nielegalnym handlu alkoholem, w jednym z mieszkań na warszawskich Bielanach. Policjanci podjęli obserwację lokalu. Kiedy weszli do wytypowanego mieszkania, zastali tam 56-letnią Annę M. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli plastikowe baniaki z cieczą o zapachu alkoholu. Wszystko wskazywało na to, że dochodziło tam do nielegalnej sprzedaży alkoholu.

Kobieta oferowała alkohol, który przelewała z baniaków do butelek. Pół litra alkoholu można było u niej kupić już za 8 złotych.

Anna M. została zatrzymana i przesłuchana. Teraz zabezpieczony alkohol zostanie przesłany na specjalistyczne badania celem sprawdzenia, czy nadaje się on do celów spożywczych. 56-latka odpowie teraz za handel alkoholem bez wymaganych przepisami zezwoleń.

dt, eb