Areszt za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 11.06.2010

3 miesiące tymczasowego aresztu orzekł sąd rejonowy w Legionowie w stosunku do 46-letniego Damiana G. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Wcześniej był już karany za to samo przestępstwo i nie wyciągnął żadnych wniosków. Teraz w areszcie przebywał będzie do rozprawy sądowej.

Mężczyzna był już zatrzymywany przez policjantów w 2009 roku. Groził między innymi, że wysadzi wszystkich domowników w powietrze. Wtedy żona 46-latka złożyła zawiadomienie o znęcaniu się męża nad nią i nad jej córką. Na przełomie roku sąd rejonowy w Legionowie wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu Damiana G. na 2 miesiąca.

Wszystko wskazuje jednak na to, że 46-latek po wyjściu na wolność nie wyciągnął z „tej lekcji” żadnych wniosków, gdyż kilka dni temu kobieta ponownie zgłosiła się do policjantów z prośbą o pomoc i ratunek. Tym razem mężczyzna groził swojej żonie i córce śmiercią. Reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna, ponowne zatrzymanie i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości.

Sąd rejonowy w Legionowie wydał już decyzję o tymczasowym aresztowaniu Damiana G. na okres 3 miesięcy do czasu rozprawy.

dt, rsz