Zatrzymano 6 poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 6 poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 31.05.2010

Sprawcy oszustw, włamań, kradzieży, rozboju, znieważenia funkcjonariusza policji, naruszenia nietykalności, paserstwa i nie alimentacji, trafili w końcu za kratki. Wystawione za mężczyznami Europejskie Nakazy Aresztowania i starania policjantów z referatu do spraw poszukiwań bielańskiej komendy sprawiły, że w maju, 7 poszukiwanych wpadło w ręce policji. Mężczyźni zostali przekazani stronie polskiej przez policję brytyjska i austriacką.

Dariusz S. od ponad 13 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Za włamania, kradzieże, oszustwo i nie alimentację, za mężczyzną wydano 3 Europejskie Nakazy Aresztowania i 4 listy gończe. Mężczyzna został zatrzymany przez brytyjską policję, po przekazaniu przez bielańskich kryminalnych wszystkich informacji dotyczących jego pobytu.

Białorusin, Mikolay K. był poszukiwany przez 7 lat. Został zatrzymany przez Straż Graniczną, tuż po tym jak funkcjonariusze z Bielan poinformowali strażników, że mężczyzna będzie chciał przekroczyć granicę. Europejski Nakaz Aresztowania wydano za nim w związku z oszustwami, których dopuścił się na terenie naszego kraju.

Macieja S. również zatrzymał brytyjska policja, w Londynie i przekazała funkcjonariuszom z Polski. Mężczyzna od 7 lat poszukiwany był za rozbój, znieważenie funkcjonariusza i naruszenie nietykalności.

W ręce policjantów wpadli również Krzysztof S., Edward K., Michał O. oraz Andrzej S. Mężczyźni od wielu lat poszukiwani byli listami gończymi. Za nimi zostały wydane również Europejskie Nakazy Aresztowania i oni również wkrótce trafią do zakładów karnych.

dt, eb