Wpadł, bo chciał odwiedzić swoją dziewczynę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł, bo chciał odwiedzić swoją dziewczynę

Data publikacji 12.05.2010

Poszukiwanego listem gończym 28-letniego Piotra K. zatrzymali policjanci z komisariatu w Karczewie. Mężczyzna od roku przebywał na terenie Holandii, wpadł, gdy do Polski przyjechał odwiedzić swoją dziewczynę. Na ulicy został rozpoznany przez jednego z funkcjonariuszy, który przeglądał policyjną bazę osób poszukiwanych.

Kilka dni temu jeden z policjantów z komisariatu Policji w Karczewie, w trakcie przeglądania bazy danych o osobach poszukiwanych zwrócił uwagę na zdjęcie Piotra K. Mężczyzna był poszukiwany od lutego tego roku za przestępstwo, którego dopuścił się w 2004 roku. Wczoraj policjant przeglądający bazę danych, mógł się przekonać, jak cenna okazała się jego spostrzegawczość i pamięć.

W czasie patrolu po ulicach Karczewa zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego listem gończym. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to właśnie poszukiwany 28- letni Piotr K. Został on zatrzymany i przewieziony do otwockiego aresztu, jak ustalili mundurowi mężczyzna przed wymiarem sprawiedliwości od roku ukrywał się na terenie Holandii, a do Karczewa przyjechał, by odwiedzić swoją dziewczynę.

Jeszcze dziś 28-latek zostanie przewieziony do zakładu karnego.

ea/js