Wpadły poszukiwane listami gończymi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadły poszukiwane listami gończymi

Data publikacji 30.04.2010

Dzielnicowi z Otwocka zatrzymali 72-letnią Helenę J. i jej córkę 40-letnią Ewę J. Kobiety były poszukiwane listami gończymi w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Bardzo skrzętnie pilnowały, by nikt nie powołany nie wszedł do ich mieszkania. Nie uchroniło to ich przez wymiarem sprawiedliwości.

Wczoraj po 20.00 otwoccy dzielnicowi zatrzymali 72-letnią Helenę J. i 40-letnią Ewę J., które poszukiwane były na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Otwocku. Matka i córka ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. 72-letnia Helena J. skrzętnie pilnowała mieszkania. Nikt nie był do niego wpuszczany. Mieszkanie wydawało się być puste. Ale to były tylko pozory. Wracająca do domu po 21.00 córka dawała dzwonkiem specjalny sygnał matce. To był znak, że można bezpiecznie otworzyć drzwi. Kobieta wychodziła z domu na krótko. Zaopatrywała siebie i matkę w żywność.

40-letnia Ewa J. została zaskoczona przez oczekujących na nią policjantów właśnie w chwili, gdy miała dać umówiony sygnał. Kobieta próbowała uciekać, ale policjanci natychmiast ją zatrzymali. Umówiony sygnał…. i dzielnicowi weszli do budynku. Niespodziewająca się niczego Helena J. uchyliła drzwi i zamiast córki zobaczyła mundurowych.

Krewka 72-latka zaczęła wyrywać się funkcjonariuszom, wzuwając „sąsiedzkiej pomocy”.

Widząc, że to nie pomoże, nagle zmieniła strategię. Zaczęła opadać z sił. Powiedziała, że źle się czuje, i że jest chora na serce. Na miejsce dzielnicowi wezwali pogotowie. Obie kobiety zostały przebadane przez lekarza. Były zdrowe.

Helena J. i Ewa J. spędziły noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dziś zostaną przewiezione zgodnie z sądowym nakazem da aresztu śledczego.

dt, aw