Mógł próbować ucieczki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mógł próbować ucieczki

Data publikacji 27.04.2010

Taką właśnie wersję wydarzeń, zakładającą, że 22-letni Łukasz D. będzie próbował ucieczki, przyjęli mińscy kryminalni zajmujący się na co dzień ściganiem przestępców ukrywających się przed w wymiarem sprawiedliwości. Sprawnie przeprowadzona akcja uniemożliwiła Łukaszowi D. ucieczkę z miejsca zasadzki. Policyjny konwój zabrał już mężczyznę za mury zakładu karnego.

Policjanci z grupy poszukiwawczej od kilku tygodni próbowali namierzyć 22-letniego Łukasza D. mieszkańca mińskiej gminy, który na mocy wyroku sądu miał trafić do zakładu karnego w związku ze sprawą kradzieży. Policjanci domyślali się, że młody mężczyzna unika kontaktu z funkcjonariuszami, wcześnie rano wychodząc z domu.

Kryminalni postanowili zaskoczyć 22-latka. Z policyjnych informacji wynikało, że Łukasz D. codziennie jeździ do pracy. Miejscem zbiórki, gdzie przyjeżdżał po niego samochód, była jedna z sąsiednich ulic. Funkcjonariusze dokładnie zaplanowali całą akcję. Policjanci czekali na moment, kiedy pojawi się Łukasz D.

Kiedy młody mężczyzna zbliżył się do ulicy, skąd zwykle jeździł do pracy, policjanci ruszyli w jego kierunku. Ten widząc kryminalnych próbował uciekać. Policjanci nie dali mu szans, po kilkudziesięciu metrach pościgu obezwładnili uciekiniera. Łukasz D. trafił do komendy, skąd w policyjnym konwoju wyruszył do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe 49 dni.

 

ak,dn