Poszukiwany zatrzymany dzięki monitoringowi - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany zatrzymany dzięki monitoringowi

Data publikacji 08.04.2010

Stał na przystanku w grupie znajomych, jeden z kolegów załatwiał potrzebę fizjologiczną, a on kopał w wiatę przystankową. Nie uszło to uwadze operatora kamery monitoringu miejskiego. Policyjny patrol, który podjął interwencję wobec sprawców wykroczeń ujawnił, że 20-letni Tomasz P. jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Jeden z pracowników monitoringu miejskiego dostrzegł na ekranie minitora, że czteroosobowa grupka młodyych ludzi podejrzanie zachowuje się na przystanku tramwajowym. Jeden z męzczyzn załatwiał potrzebę fizjologiczną, drugi z kolei kopał w wiatę przystankową.

Na miejsce radiooperator skierował policyjną załogę. Funkcjonariusze zamierzali rozliczyć mężczyzn za popełnione wykrczenia. Okazało się jednak, że interwencja nie zakończy się szybko. 20-letni Tomasz P., który kopał w wiatę figurował w policyjnej bazie, jako poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci przeprowadzili czynności. Mężczyzna napisał oświadczenie i otrzymał wezwanie do stawiennictwa w prokuraturze.

dt, jw