Broń miała być jego dodatkowym „argumentem” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Broń miała być jego dodatkowym „argumentem”

Data publikacji 22.03.2010

Ponad promil alkoholu we krwi miał 49-letni Bogdan M., zatrzymany w trakcie kolejnej awantury domowej, przez policjantów z Prażmowa. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychiczne i fizycznie nad rodziną. Wczoraj groził swoim najblizszym użyciem broni gazowej. O całym zajściu funkcjonariuszy powiadomiła żona. Zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa, kierując się troską o bezpieczeństwo własne i dzieci.

Policję zawiadomiła żona, gdy pijany mąż po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, groził i zastraszał swoich najbliższych. Wczoraj sterroryzował całą rodzinę, grożąc użyciem broni gazowej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Obezwładnili mężczyznę, a także zabezpieczyli broń. Jak się okazało, Bogdan M. nie miał pozwolenia na jej posiadanie.

59–letni Bogdan M., od dłuższego czasu znęcał się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Mężczyzna zawsze wszczynał awantury pod wpływem alkoholu. Tak też było i tym razem, po badaniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu we krwi. Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobami najbliższymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, mp