Jeden handlarz, trzech klientów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden handlarz, trzech klientów

Data publikacji 03.03.2010

Najpierw w ręce stołecznych wywiadowców wpadli kierowca, który jechał pod wpływem narkotyków i posiadał środki odurzające oraz pasażer, przy którym również zabezpieczono działkę marihuany. Każdy z nich w momencie kontroli solidne tłumaczył się dlaczego, skąd i po co ma susz i fifkę. Na tym jednak nie koniec. Południowoprascy kryminalni zatrzymali też dilera i kolejnego kupca. I tak, 25-letni Jarosław K. usłyszy trzy zarzuty handlu narkotykami oraz posiadania 0,9 grama marihuany. 19-letni Igor M. odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie, zarzut posiadania środków odurzających usłyszeli również Artur G. Patryk M.

Po 18.00 na ulicy Grochowskiej policjanci stołecznego wywiadu podjęli interwencję wobec osób jadących mitshubishi.

Funkcjonariusze dostrzegli, że na siedzeniu kierowcy leży fifka, w lewarku dźwigni zmiany biegów z kolei było ukryte zawiniątko z przezroczystej folii, w którym znajdował się susz roślinny. Bardzo szybko policjanci ustalili, że zarówno fifka, jak i susz należą do kierowcy, który jednocześnie przyznał, że niedawno palił marihuanę. Przeprowadzone badanie potwierdziło fakt, że jechał za kierownicą samochodu pomimo tego, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. Pasażer zapytany, czy również posiada rzeczy prawem zabronione, sam przyznał się, że podobnie jak kolega ma taki sam zestaw, fifkę i marihuanę.

19-letni Igor M. i 23-letni Artur G. zostali zatrzymani, posiadane przez nich substancje zabezpieczono. Była to w obu przypadkach marihuana. 19-latek miał 1,5 grama, natomiast 23-latek 0,2 grama.

Południowoprascy kryminalni postanowli dotrzeć do dilera. Dzięki wnikliwym ustaleniom opracyjnym namierzyli 25-letniego Jarosława K., który w przeszłości był już zatrzymywany za posiadanie i handel narkotykami. W mieszkaniu mężczyzny kryminalni zastali jednego z jego kupców. Patryk M. właśnie zdążył nabyć 0,7 grama amfetaminy i 2,9 grama marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyzna zatrzymany. Diler również posiadał marhuanę w ilości 0,9 grama.

Trzej klienci Jarosława K. usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających. Igor M. dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem działania marihuany.

25-latek dziś trafi do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione trzy zarzuty handlu narkotykami jeden zarzut posiadania 0,9 grama suszu.

ea/jw