40 gramów metaamfetaminy w kuchennym kredensie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

40 gramów metaamfetaminy w kuchennym kredensie

Data publikacji 03.03.2010

Kuchenny kredens, a w nim przetwory i konfitury. To miejsce miało gwarantować 20- letniemu Sebastianowi S., że nikt w tym miejscu narkotyków szukać nie będzie. Stało się inaczej. 40 gramów metaamfetaminy trafiło wraz z 20-latkiem do otwockiej komendy. Jeszcze dziś policjanci z Karczewa złożą w prokuraturze wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

Zbieranie przez otwockich kryminalnych informacji o osobach, które mogą zajmować się rozprowadzaniem narkotyków, doprowadziły mundurowych do gospodarstwa w małej miejscowości położonej w gminie Karczew. Na miejscu, czynności nie przynosiły oczekiwanego efektu, nic nie wskazywało, by uzyskana przez policjantów informacja mogła się potwierdzić.

Jednak wyjątkową czujnością i wpisaną w zawód dociekliwością wykazał się jeden z funkcjonariuszy. W jednym z pomieszczeń w kuchennym kredensie, pomiędzy słoikami z dżemem i innymi przetworami policjant zwrócił uwagę na foliową torbę, której maleńki kawałek wystawał z pomiędzy słoików.

Jak ważne było to "zwrócenie uwagi", okazało się już po chwili. W torbie było zapakowane i częściowo już podzielone 40 gramów metaamfetaminy wraz z wagą elektroniczną.

Sebastian S. został zatrzymany. Policjanci z Otwocka i Karczewa nie wykluczają w tej sprawie dalszych zatrzymań. Wobec 20-latka zostanie jeszcze dziś złożony w prokuraturze wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

dt, js