Groził matce i żonie pozbawieniem życia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził matce i żonie pozbawieniem życia

Data publikacji 02.03.2010

34-letni Jarosław P. zatrzymany przez policjantów z Brwinowa od 14 lat nadużywa alkoholu. Rodzina szukając pomocy zgłosiła problem do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. To nie spodobało się 34- latkowi. Od momentu, kiedy dotarła do niego ta informacja, mężczyzna praktycznie każdego dnia wyzywał kobiety słowami wulgarnymi oraz zastraszał je.

Kila dni temu do komisariatu policjantów Brwinowie zgłosiła się 60- letnia kobieta, matka Jarosława P., która poinformowała policjantów o tym, że od miesiąca jej syn znęca się psychicznie nad nią i żoną. Kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie w tej sprawie.

Działanie matki nie spodobało się 34-latkowi, który pijany po powrocie do domu groził kobietom pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała. Przestraszonym kobietom udało się uciec i o zdarzeniu powiadomić policję. Rozwścieczony mężczyzna z zemsty zdemolował mieszkanie, niszcząc jego wyposażenie oraz wybijając szyby. Okazało się, że przed wszczęciem awantury mężczyzna przyjechał do domu samochodem znajdując się pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat w Brwinowie, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Po nocy spędzonej w celi usłyszał dwa zarzuty: znęcania się i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

dt, io