Obudził się z bronią i amunicją w kieszeni - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obudził się z bronią i amunicją w kieszeni

Data publikacji 01.03.2010

33-letni Dominik P.bardzo się zdziwił, gdy po obudzeniu odkrył w kieszeni spodni broń gazową i 19 sztuk ostrej amunicji. Tak właśnie tłumaczył się otwockim kryminalnym. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli również 7 gram amfetaminy i skradzione radio. Mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze dziś policjanci wystąpią do prokurtury o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjantów Józefowa i Wiązowny zainteresowali się pewnym mieszkańcem Otwocka. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że 33-letni Dominik P. może posiadać broń. Natychmiast poinformowali o tym otwockich kryminalnych. Funkcjonariusze nie mylili się. Podczas kontroli 33- latka w jego mieszkaniu, znaleźli w jego kieszeniach spodni broń gazową i 19 sztuk ostrej amunicji. Dominik P. udawał zdziwionego zawartością własnych kieszeni. Policjantom zaczął tłumaczyć, że spał w spodniach i w tym czasie ktoś mu to wszystko podrzucił.

Policjanci nie uwierzyli mu. W mieszkaniu odnaleziono również 7 gram amfetaminy, 3 sztuki amunicji gazowej oraz radio samochodowe skradzione 21 października 2009 roku z zaparkowanego w Otwocku audi. Funkcjonariusze zatrzymali Dominika P. Mężczyzna noc spędził w otwockim areszcie. Zostały mu już przedstawione zarzuty: paserstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, a także zarzut posiadania i handlu środkami odurzającymi. Wobec mężczyzny policjanci jeszcze dziś wystąpią o zastosowania tymczasowego aresztowania. O dalszym losie Dominika P. zadecyduje teraz sąd.

 

ak, js