Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 10.02.2010

Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w czterech firmach nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały firmy handlujące w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie 2 twardych dysków i 2 laptopów, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy przeprowadzili kontrolę firm prowadzących działalność w Wólce Kosowskiej. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji użytkowano tam komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Policjantom towarzyszył specjalista z zakresu ochrony praw autorskich i weryfikacji danych zawartych na nośnikach elektronicznych.

Informacje, jakimi dysponowali policjanci potwierdziły się w stu procentach. Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie komputery znajdujące się w kontrolowanych firmach. Na każdym z nich zainstalowane były nielegalne wersje programów. W wyniku kontroli zabezpieczono 2 twarde dyski i 2 laptopy. Obecni w trakcie kontroli pracownicy i właściciele firm przyznali, że nie posiadają wymaganych licencji. We wszystkich przypadkach pirackie oprogramowania spowodowały straty producentów oprogramowania komputerowego, które wstępnie jest szacowane na kwotę około 4500 zł. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci wydziału PG.

dt, hkk