Groził żonie nożem kuchennym - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził żonie nożem kuchennym

Data publikacji 19.01.2010

Dzień wcześniej został odwieziony do izby wytrzeźwień, gdyż awanturował się w domu. Wracając z izby do domu, wypił po drodze alkohol. Już od progu zrobił żonie awanturę, że nasłała na niego Policję. Agresywny 78-latek zagroził żonie, że zabije ją, chwycił przy tym za nóż kuchenny. Ofiara schroniła się u sąsiadki. Tego dnia Henryk W. znowu trafił do Izby Wytrzeźwień. Tym razem zostały przedstawione mu zarzuty za groźby karalne.

Około 12:50 bielańscy patrolowcy zostali wezwani do lokalu, w którym miała miejsce awantura domowa. Dzień wcześniej, w tym samym mieszkaniu również interweniowali policjanci. Wówczas agresywny 78-latek został przewieziony do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu, wracając do domu, po drodze wypił alkohol. Od progu urządził żonie awanturę, grożąc, że zabije ją za to, że wezwała na niego Policję. Mężczyzna chwycił przy tym za nóż kuchenny. Kobieta uciekła i schroniła się u sąsiadki. Po pewnym czasie wróciła do domu i wezwała na pomoc policjantów.

Mundurowi zatrzymali agresywnego małżonka, który we krwi miał prawie 2 promile alkoholu i znowu przewieźli go do izby wytrzeźwień. Tym razem kobieta zdecydowała się opowiedzieć policjantom, o tym co przeżywa od kilku miesięcy. Taka sytuacja trwa już od kilku lat, ale w ostatnim czasie znacznie się nasiliła. Mężczyzna już wiele razy groził kobiecie pozbawieniem życia, obrażał ją, pluł na nią, wyśmiewał się z niej.

Henrykowi W. zostały przedstawione zarzuty za kierowanie gróźb karalnych pod adresem żony. Sędzia z pewnością weźmie pod uwagę, że w 2001 roku mężczyzna został uznany winnym za znęcanie się nad żoną. Tym razem za kratkami może spędzić najbliższe 5 lat.

ea/eb