Miesiąc aresztu dla sprawcy usiłowania zgwałcenia - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miesiąc aresztu dla sprawcy usiłowania zgwałcenia

Data publikacji 11.01.2010

Zatrzymany na terenie działania północnopraskiej komendy 21-latek został na miesiąc tymczasowo aresztowany. Mężczyzna usiłował zgwałcić swoją była dziewczynę. Doprowadził ją do poddania się innym czynnościom seksualnym. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Przez ponad dwa lata byli parą. Kilka miesięcy temu rozstali się. Mimo to, były partner wydzwaniał do kobiety i pisał sms-y. Prosił, aby ta do niego wróciła. Kilka dni temu pod pretekstem złego nastroju zaprosił ją do swojego mieszkania. Nie chciał jej jednak z niego wypuścić. Wykręcając ręce, próbował zgwałcić. Gdy kobieta wzywała pomocy, przyduszał ją poduszką.

Pokrzywdzona kobieta natychmiast po wyjściu z mieszkania byłego chłopaka zgłosiła się na Policję. Policjanci jadąc pod wskazany przez nią adres, zatrzymali 21-latka.

Zatrzymany mężczyzna do niczego się nie przyznał. Usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia i doprowadzenia byłej dziewczyny do poddania się innej czynności seksualnej i został na miesiąc tymczasowo aresztowany. Męzczyzna był już wcześniej zatrzymywany za posiadanie narkotyków i dwukrotnie za kierowanie gróźb karalnych.

dt, mb