Zatruwali życie swoim rodzinom - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatruwali życie swoim rodzinom

Data publikacji 06.01.2010

Dwaj mężczyźni zatrzymani wczoraj przez nowodworskich policjantów są podejrzewani o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. Z ustaleń mundurowych wynika, że obaj od dłuższego czasu gnębili psychicznie i fizycznie swoje żony. Ich agresja wzrastała szczególnie po wypiciu alkoholu. Noc obaj spędzili w policyjnych celach, a w najbliższym czasie odpowiedzą za swoje zachowanie.

Najpierw wpadł 46-latek, mieszkaniec gminy Czosnów. Jak tylko miejscowi policjanci otrzymali informację o awanturze w domu Krzysztofa M. od razu pojechali, aby go zatrzymać. Mężczyzna jest bardzo dobrze znany mundurowym. Wcześniej była już prowadzona przeciw niemu sprawa o znęcanie nad członkami rodziny. Jego agresja narastała szczególnie po wypiciu alkoholu. Wówczas wszczynał awantury z żoną i znęcał się nad córką. Na wrzaskach i groźbach nie poprzestawał. Dochodziło także do rękoczynów. Wczorajszą awanturę zakończyli policjanci, zatrzymując mężczyznę.

Kolejne wydarzenie miało miejsce w Nowym Dworze Mazowieckim. Tym razem o pomoc prosił mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że ojciec od dłuższego czasu wszczyna awantury z nim i jego matką. Grozi, wyzywa i szarpie szczególnie wtedy, kiedy jest pod wpływem alkoholu. Wezwani policjanci szybko opanowali sytuację. 55-letni Marek Ś. został zatrzymany. W chwili, gdy trafił do komendy miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj dochodzeniowcy obu zatrzymanych mężczyzn przesłuchają i przedstawią im zarzuty.

ea/ij