Aktualności

Kierował samochodem mając przy sobie narkotyki. Był poszukiwany i bez uprawnień

Data publikacji 14.01.2021

Stołeczni wywiadowcy patrolując warszawskie ulice zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem, który był poszukiwany przez prokuraturę. Dodatkowo miał aktualną decyzję o cofnięciu uprawnień. Podczas przeszukania przy mężczyźnie oraz w wynajętym pojeździe, którym się poruszał funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Zatrzymany 44-latek został przewieziony na komendę. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Podczas nocnego patrolu stołeczni wywiadowcy zatrzymali do kontroli mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenie. 44-latek wykonywał dynamiczne i agresywne manewry na drodze. Dodatkowo przy rozmowie z mundurowymi zachowywał się bardzo nerwowo. Podczas sprawdzenia kierującego okazało się, że posiada on aktualną decyzję o cofnięciu uprawnień oraz, że jest poszukiwany przez prokuraturę rejonową.

W trakcie przeszukania pojazdu pod tylną kanapą mundurowi znaleźli 17 schowanych torebek foliowych z zawartością białego proszku. Podczas kontroli osobistej kierujący miał przy sobie 3 karty bankowe, wszystkie na inne nazwiska. W pasku od spodni w ukrytej skrytce od wewnętrznej strony funkcjonariusze wyszukali kolejnych 14 torebek z zawartością zbrylonej substancji.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony na komendę celem dalszych czynności.

Podczas badań tester wskazał, że zabezpieczona substancja to mefedron o łącznej wadze około 32 gramów. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych.

Kierujący przyznał się, że zabronione substancje są jego i zakupił je kilka dni temu. Za swoje czyny będzie teraz odpowiadał przed sądem.

st. sierż. Gabriela Putyra

  • Na czarnym blacie widzimy zapinany pasek odsuwany zamkiem, w którym schowane były narkotyki
  • Na zdjęciu widoczni są umundurowani policjanci pomiędzy którymi znajduje się zatrzymana osoba. Mężczyzna ma założone kajdanki trzymane z tyłu. Ubrany jest w jeansy i czerwoną kamizelkę
  • Na czarnym blacie leżą trzy telefony komórkowe, woreczki z zapięciami strunowymi, pieniądze w postaci banknotów oraz zapinany pasek odsuwany zamkiem, w którym schowane były narkotyki