Oficjalne rozpoczęcie działań „Bezpieczne ferie 2020” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oficjalne rozpoczęcie działań „Bezpieczne ferie 2020”

Data publikacji 06.02.2020

Jazda na nartach z instruktorem, konkursy, prezentacja radiowozów – takie i inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas inauguracji działań „Bezpieczne ferie 2020” w ośrodku „Górka Szczęśliwicka” na warszawskiej Ochocie. Stołeczni policjanci wyjaśnili dzieciom, jak przygotować się do ferii i bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji. Wszystko w miłym towarzystwie policyjnej maskotki Sierżanta Borsuka.

Policjanci Komendy Stołecznej Policji co roku uczestniczą w działaniach „Bezpieczne ferie”. W tym roku, kilka dni przed rozpoczęciem ferii zimowych, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KSP wspólnie z Komendą Główną Policji, Wydziałem Ruchu Drogowego KSP, Komisariatem Rzecznym, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Stołecznym Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” zorganizowali uroczystą inaugurację zimowego wypoczynku.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia działań „Bezpieczne ferie 2020” policjanci promowali bezpieczne zachowania, m. in. odpowiedzialne postawy narciarzy i snowboardzistów na stokach czy noszenie odblasków. Najmłodsi uczestniczyli również w ciekawych konkursach z nagrodami, oglądali od środka policyjny radiowóz i wozy strażackie oraz uważnie wysłuchali wykładu Kapitana Wyderki o bezpieczeństwie nad wodą w czasie zimowych zabaw.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” na dzieci czekała też atrakcja w postaci lekcji narciarstwa z instruktorem PZN-u. Po solidnej rozgrzewce, uczestnicy imprezy mogli do woli korzystać ze stoku narciarskiego.

Korzystając z okazji, apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas ferii, co pozwoli nam na bezpieczne ich spędzenie.

 

Tekst: st. sierż. Joanna Szulc, st. post. Beata Czyszczoń

Fim, foto: nadkom. Jarosław Florczak, st. sierż. Joanna Szulc

Ładowanie odtwarzacza...