Po 21 latach przerwała milczenie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po 21 latach przerwała milczenie

Data publikacji 04.12.2009

21 lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Bił, poniżał, wyzywał, kradł pieniądze. Kilka dni temu zażądał od żony 100 złotych na alkohol. Kiedy ta mu odmówiła, wziął kuchenny nóż i przyłożył go do szyi 8 letniej córki. I groził pozbawieniem życia. Dzięki temu, że maltretowana kobieta po 21 latach gehenny zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna został zatrzymany. Z uwagi na fakt, że nie po raz pierwszy, groził i użył przemocy, sąd zastosował wobec 48- latka 3-miesięczny areszt tymczasowy.

48-letni Sławomir C. od lat nadużywa alkoholu. Gdy znajduje się pod jego wpływem, znęca się fizycznie i psychicznie nad żoną i dwójką dzieci. Bije, popycha, poniża, wyzywa, okrada z ostatnich pieniędzy, grozi pozbawieniem życia. Skradzione rodzinie pieniądze przeznacza na alkohol. Do domu nie wraca przez kilka dni, a nawet tygodni. Kiedy pieniądze się kończą wraca do domu i wszczyna kolejną awanturę. Agresja narasta w nim z byle powodu. W końcu zostaje zwolniony z pracy. Wielokrotnie z obawy przed mężem, kobieta razem z dziećmi ucieka z domu. On kolejny raz kradnie pieniądze i znika na kilka dni. Tak było przez 21 lat.

W lipcu 2007 roku w trakcie kolejnej awantury, jaką zafundował ojciec swoim bliskim, kobieta poprosiła o pomoc Policję. Została jej założona niebieska karta. Od tego czasu dzielnicowy utrzymywał stały kontakt z rodziną. Wielokrotnie namawiał kobietę do złożenia zawiadomienia o znęcaniu się nad rodziną przez Sławomira C. jednak kobieta odmawiała.

Kilka dni temu, mąż kolejny raz wrócił pijany do domu i wszczął awanturę. Jak zwykle żądał pieniędzy na alkohol. Kiedy spotkał się z odmową, zdesperowany, w alkoholowym szale, chwycił za duży, kuchenny nóż i przyłożył go do szyi 8 letniej córki. Groził, że zabije dziewczynkę, jeśli żona nie da mu 100 zł. Kiedy dostał pieniądze, wyszedł z domu. Wrócił po kilku dniach i został zatrzymany przez policję.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przewieziony do jednostki Policji i osadzony w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty znęcania się nad członkami rodziny oraz dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z uwagi na to, że takie zachowanie miało miejsce nie po raz pierwszy, sąd zastosował wobec 48-latka 3-miesięczny areszt tymczasowy.

dt, io