Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki zabezpieczone przez mokotowskich kryminalnych

Data publikacji 24.09.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy zatrzymali 26 – latka, a wraz z nim blisko 700 gramów marihuany i 132 tabletki narkotyku znanego jako „ecstasy”. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia. Mężczyzna został decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z wydziału kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II uzyskali informację o 26-latku, który mieszkając na warszawskim Mokotowie, może posiadać duże ilości środków odurzających, które przechowuje w użytkowanym lokalu. Pojechali pod wskazany im adres, gdzie po chwili zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jaki wcześniej ustalili.

26-latek został zatrzymany, a jego mieszkanie przeszukane przez policjantów. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli w nim blisko 12 tysięcy polskich złotych oraz 100 dolarów . Mężczyzna zapytany, czy ma w mieszkaniu środki odurzające oświadczył, że w chwili obecnej już ich nie posiada. Wyjaśnił, że w dniu poprzednim, gdy pod wieczór usłyszał pukanie do drzwi i zobaczył że to policja, to się przestraszył i nie otworzył. Wziął wówczas swój plecak, w którym miał narkotyki i zaniósł go do niczego niepodejrzewającego kolegi, którego poprosił o przechowanie plecaka.

Policjanci, po uzyskaniu tej informacji i po potwierdzeniu danych adresowych owego kolegi, udali się do niego. Drzwi otworzył zaskoczony obecnością policji 24-latek. Zapytany o plecak, potwierdził, że jego starszy kolega przyniósł go poprzedniego dnia.

Plecak został zabezpieczony i razem z zatrzymanym trafił na mokotowską komendę. Okazało się, że w środku jest woreczek ze 132 sztukami tabletek w kolorze pomarańczowym oraz blisko 700 gramów marihuany. Tabletki zostały sprawdzone narkotestem, który wykazał że to MDMA czyli tak zwane ecstasy.

26- latek usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator przy wsparciu mokotowskich funkcjonariuszy wystąpił o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował 26 -latka na najbliższe 3 miesiące.

kg/mb