Policyjny pościg w Nieporęcie zakończony zatrzymaniem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg w Nieporęcie zakończony zatrzymaniem

Data publikacji 14.09.2019

Stołeczni policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali po pościgu kierującego skuterem oraz pasażera. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie Nieporętu. Okazało się, że prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a jego znajomy był poszukiwany. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a sprawą zajmą się teraz funkcjonariusze z Nieporętu.

Wczoraj około 16.00 policjanci ze stołecznej „drogówki”, którzy pełnili służbę na terenie powiatu legionowskiego zauważyli w Nieporęcie dwóch mężczyzn jadących skuterem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, ponieważ pasażer nie posiadał kasku ochronnego. Kierowca nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe, które mundurowi dawali mu do zatrzymania i zaczął uciekać ulicą Dworcową w kierunku torów PKP.

Mężczyzna nie reagował na kolejne polecenia funkcjonariuszy. Wjechał skuterem na wał, gdzie nie miał możliwości kontynuowania ucieczki i został szybko zatrzymany. Ponieważ pasażer zeskoczył ze skutera i zaczął uciekać, w pościg za nim ruszył jeden z policjantów. Po chwili mężczyzna również znalazł się w rękach mundurowych.

Policjanci doprowadzili mężczyzn do radiowozu i wylegitymowali. Okazało się, że 36-letni pasażer jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Natomiast kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało u 40-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Sprawą zajmują się teraz policjanci z komisariatu w Nieporęcie. 36-latek, zgodnie z dyspozycją sądu zostanie doprowadzony do aresztu śledczego. 40-latek po wytrzeźwieniu prawdopodobnie usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymanie się do kontroli.

mb