Dzielnicowa po służbie rozpoznała podejrzanego - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa po służbie rozpoznała podejrzanego

Data publikacji 12.09.2019

Dzielnicowa z komisariatu w Wawrze po służbie, w drodze do domu rozpoznała podejrzewanego o kradzież rowerów. Wspólnie z wezwanymi na miejsce policjantami podjęła pościg i 29-letni obywatel Rosji został zatrzymany. Jak się okazało poruszał się rowerem, który chwilę wcześniej również ukradł. Łącznie mężczyzna usłyszał 3 zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

Dzielnicowa, która wracała po służbie do domu, w okolicach stacji PKP zauważyła mężczyznę na rowerze. Rozpoznałą w nim podejrzewanego o kradzieże rowerów. Wizerunek ogładała wcześniej na zapisach moinitoringów zabezpieczonych do spraw.

Policjantka zareagowała błyskawicznie. Poprosiła dyżurnego jednostki o wsparcie i przystąpiła do działania. Wspólnie z policjantami z komisariatu, po pościgu zatrzymała 29-latka.

Okazało się, że obywatel Rosji uciekał na rowerze, który chwilę wcześniej również ukradł. Policjanci odzyskali jeszcze jeden kradziony jednoślad.

Na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymany usłyszał 3 zarzuty kradzieży rowerów. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec podejrzanego.

 

jw