Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o włamania do samochodów w rękach bielańskich policjantów

Data publikacji 12.09.2019

Dwóch mężczyzn, zatrzymanych przez bielańskich policjantów, usłyszało zarzuty włamań do samochodów oraz kradzieży mienia o wartości prawie 10 tys. złotych. Łupami 21 i 22-latka były przedmioty pozostawione w zaparkowanych autach. Zatrzymani mieli na swoim koncie również kradzieże kosmetyków w drogeriach na terenie Bielan. Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu bielańscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie ujętym przez pracowników ochrony na kradzieży perfum w drogerii. 21-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy Żeromskiego. Policjanci, którzy wykonywali z nim czynności, zorientowali się, że mężczyzna może mieć związek z włamaniami do pojazdów. Przestępstwa miały miejsce dwa tygodnie temu przy ulicy Rodziny Połanieckich. Z zaparkowanych aut zginęły między innymi dokumenty, laptop, elektronarzędzia, radio samochodowe.

W tym samym czasie kryminalni ustalili, że 21-latek miał wspólnika. Błyskawicznie wpadli na trop drugiego z mężczyzn. Funkcjonariusze podczas zatrzymania 22-latka w jego mieszkaniu oraz aucie znaleźli skradzione dokumenty, elektronarzędzia oraz radioodtwarzacz samochodowy.

Śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty włamań do pojazdów i kradzieży mienia. Mężczyznom grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ks/kk