Areszt dla 39-latka - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 39-latka

Data publikacji 05.09.2019

Funkcjonariusze z komendy na Ochocie wspólnie z policjantami z oddziału prewencji zatrzymali 39-latka, który uszkodził szyby w dwóch sklepach. Dodatkowo z jednego z nich ukradł znajdujący się na wystawie plecak. 39-latek usłyszał zarzuty za popełnione czyny, a sąd zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy.

W ubiegły weekend policjanci z komendy na Ochocie otrzymali informację o włamaniu do sklepu przy ul. Grójeckiej. Po przybyciu na miejsce, zauważyli zbite szyby. Po chwili podszedł do nich świadek i wskazał kierunek, w którym mógł oddalić się sprawca. Funkcjonariusze niezwłocznie przekazali tę informację dyżurnemu i rozpoczęli poszukiwania.

Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunek sprawcy, który został przekazany funkcjonariuszom. Po godzinie poszukiwań mężczyzna został zauważony przez operatorów monitoringu kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Informacja ta trafiła do policjantów, którzy po kilku minutach pojawili się na miejscu.

39-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy na Ochocie. Straty, jakie wyrządził zostały oszacowane na kwotę ponad 6 600 złotych. W toku wykonanych czynności ustalono, że sprawca dokonał kradzieży z włamaniem w sklepie przy ulicy Grójeckiej, natomiast w sklepie przy ulicy Kaliskiej wybił szybę.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty za popełnione czyny, do których się przyznał. 39-latek działał w warunkach recydywy. Sąd zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

kc/mb