Wykorzystał okazję na łatwy łup - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał okazję na łatwy łup

Data publikacji 05.09.2019

Za kradzież odpowie 42-latek zatrzymany przez bielańskich kryminalnych. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego, zabrał mu telefon o wartości 800 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy na Bielanach zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży telefonu komórkowego. Pokrzywdzony na przystanku oczekiwał na autobus. W pewnym momencie przysiadł się do niego nieznany mężczyzna, który zabrał mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony dopiero po czasie zorientował się o utracie urządzenia.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Na podstawie nagrań z monitoringu wytypowali osobę, która może mieć związek z kradzieżą. Funkcjonariusze sprawdzili również komisy, w których może się znajdować skradziony telefon. W jednym z takich punktów handlowych znaleźli poszukiwane urządzenie, które zostało zwrócone właścicielowi. Zatrzymanie podejrzanego miało miejsce na jednym z bielańskich osiedli.  

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży cudzego mienia. Mężczyzna przyznał się, a przesłuchującym go policjantom powiedział, że wykorzystał okazję na łatwy łup. Teraz grozi mu kara do 5 pozbawienia wolności.

ks/mb