Złamał matce nos - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złamał matce nos

Data publikacji 30.11.2009

Piotr P. już po raz kolejny został zatrzymany przez policjantów z Ochoty za znęcanie się nad swoją matką. Mężczyzna najpierw zaczął ją dusić, a potem zaatakował nartą. Kobieta ze złamanym nosem trafiła do szpitala, a jej syn do izby wytrzeźwień. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 44-latka tymczasowego aresztu. Dziś o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policję zawiadomili zaniepokojeni sąsiedzi. Usłyszeli oni dobiegające z lokalu wołanie kobiety o pomoc. Na miejsce natychmiast została skierowana policyjna załoga. W mieszkaniu pokrzywdzona kobieta poskarżyła się policjantom, że jej syn znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Kiedy spała zaczął ją dusić, a potem zaatakował ją nartą.

Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. 73-latka ze złamanym nosem i ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Piotr P. został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień. Miał we krwi prawie 2,5 promila alkoholu.

44-latek kilka dni temu był zatrzymany za znęcanie się nad matką. Wtedy prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Wczoraj policjanci z dochodzeniówki wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec Piotra P. tymczasowego aresztu. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ew