Dozory za włamanie do domu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory za włamanie do domu

Data publikacji 20.08.2019

Policjanci z komisariatu w Nieporęcie wspólnie z kolegami z wydziału kryminalnego legionowskiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu na terenie Nieporętu. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem i zgodnie z decyzją prokuratora trafili pod policyjny dozór.

Policjanci z komisariatu w Nieporęcie na początku sierpnia otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu w Nieporęcie. Łupem sprawców padły m. in. zegarki, broń kolekcjonerska, długopisy i pióra.

Mundurowi natychmiast zaczęli pracować nad sprawą. Wykonali szereg czynności procesowych oraz pozaprocesowych. Kilka dni od zdarzenia sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Pierwszy z  nich, 38-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego wpadł w ręce dzielnicowego. Przy mężczyźnie ujawniono również część skradzionych przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Drugiego z podejrzanych zatrzymali kryminalni. 29-latek to również mieszkaniec powiatu wyszkowskiego.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokuratura Rejonowa w Legionowie zdecydowała o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Za to przestępstwo mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

js/mb