Amator perfum wpadł podczas kolejnej kradzieży - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Amator perfum wpadł podczas kolejnej kradzieży

Data publikacji 20.08.2019

Za kradzież kosmetyków odpowie 64-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Mężczyzna wpadł w jednym ze sklepów w Milanówku. Policjanci szybko odkryli, że ta sama osoba jest podejrzana o podobne czyny w innych placówkach handlowych. Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania trzech kradzieży produktów o łącznej wartości ponad 3 tysięcy złotych. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Milanówka zostali wezwani do jednej z placówek handlowych, gdzie miało dojść do kradzieży. Na miejscu personel sklepu wskazał im klienta, który chciał wyjść z towarem bez zapłaty. Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili zawartość torby, którą mężczyzna miał przy sobie. Znaleźli w niej perfumy i kosmetyki zabrane ze sklepowych półek. Podczas rozmowy z pracownikami ustalili, że ta sama osoba wcześniej także mogła dokonywać kradzieży w tym sklepie i innych w okolicy.

Podczas dalszych czynności policjanci dokonali ustaleń w podobnych placówkach handlowych. Szybko okazało się, że w ostatnim czasie takie same produkty zginęły także w dwóch innych sklepach w Grodzisku Maz. Po sprawdzeniu monitoringów funkcjonariusze potwierdzili, że sprawcą kradzieży był ten sam klient. Łącznie właściciele ponieśli straty w wysokości ponad 3 tysięcy złotych.

64-latek usłyszał zarzut dokonania trzech kradzieży. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

kz/mb