36-latek zatrzymany za kradzież roweru - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

36-latek zatrzymany za kradzież roweru

Data publikacji 20.08.2019

36-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ. Operacyjni rozpoznali w nim osobę podejrzewaną o kradzież roweru. Wizerunek sprawcy przestępstwa dobrze utrwalił zapis monitoringu. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Przypominamy właścicielom jednośladów o ich właściwym zabezpieczeniu.

36-letniego mieszkańca Pragi Północ zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Operacyjni rozpoznali w nim sprawcę kradzieży roweru, do której doszło pod koniec czerwca tego roku w jednym z bloków przy ulicy Wiosennej. Pokrzywdzony przypiął swój jednoślad blokadą do grzejnika na klatce schodowej.

Wizerunek mężczyzny podejrzewanego o tę kradzież utrwalił zapis monitoringu, który zabezpieczono do sprawy. Rysopis sprawcy dobrze zapadł policjantom w pamięć.

Podczas przesłuchania 36-latek przyznał się do kradzieży wartego 800 złotych roweru i wyjaśnił, że tego samego dnia sprzedał go na miejscowym bazarze.

Dochodzenowiec przedstawił mu zarzut dokonania kradzieży.

Policjanci ostrzegają, aby nie trzymać rowerów na klatkach schodowych. Jak wynika z analizy podobnych spraw, samo przypięcie roweru linką do barierki, bądź innych elementów nie stanowi dobrego zabezpieczenia przed kradzieżą.

po/mb