Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli metodą „na koło”, zostali tymczasowo aresztowani

Data publikacji 19.08.2019

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim potrzebowali zaledwie kilku dni, aby ustalić tożsamość oraz miejsce pobytu dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w kradzieży z wnętrza pojazdu pieniędzy oraz dokumentów. Do przestępstwa doszło po wcześniejszym unieruchomieniu samochodu poprzez przebicie opony. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

W pierwszych dniach sierpnia br. policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymali zgłoszenie o kradzieży znacznej kwoty pieniędzy oraz dokumentów z wnętrza samochodu. Do przestępstwa miało dojść po wcześniejszym unieruchomieniu samochodu poprzez przebicie opony. Sprawą zajęli się detektywi z ożarowskiego komisariatu, którzy ustalili, że pokrzywdzony był już obserwowany od momentu podjęcia gotówki w bankomacie.

Policjanci potrzebowali zaledwie kilku dni, aby ustalić tożsamość i miejsce pobytu dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w tej kradzieży. Prowadzący sprawę detektyw wspólnie z komendantem komisariatu udali się do Warszawy, gdzie zatrzymali niczego się nie spodziewających dwóch obywateli Gruzji. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli część rzeczy należących do pokrzywdzonego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Sąd przychylił się do wniosku Policji popartego przez prokuratora i zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na kres trzech miesięcy.

/ego/mb