Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W aluminiowej torbie chował skradzioną odzież – zauważył go policjant będąc na wolnym

Data publikacji 14.08.2019

Policjant wydziału ochrony placówek dyplomatycznych, będąc w czasie wolnym od służby interweniował wobec młodego mężczyzny, który zwrócił jego uwagę, chowając dużą aluminiową torbę z ubraniami. Odzież miała przypięte metki i zabezpieczenia sklepowe. Okazało się, że przed chwilą ubrania te zostały skradzione w jednym z centrów handlowych. Funkcjonariusze nałożyli na 29-letniego mężczyznę dwa mandaty karne.

Jeden z funkcjonariuszy wydziału ochrony placówek dyplomatycznych miał dzień wolny. W czasie gdy przebywał na jednej ze stacji paliw w dzielnicy Wola, jego uwagę zwrócił młody mężczyzna siedzący w oplu, który chował dużą aluminiową torbę. Policjant szybko zorientował się, że w torbie znajdują się ubrania z metkami znanych sklepów odzieżowych i zabezpieczeniami sklepów.

Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę, a na miejsce wezwał swoich kolegów z wydziału patrolowo interwencyjnego. Mundurowi w rozmowie z 29-latkiem ustalili, że przed chwilą dokonał on kradzieży ubrań w jednym z centrów handlowych. Policjanci potwierdzili tę informację we wskazanych sklepach oraz zwrócili w nienaruszonym stanie skradzioną odzież.

Dzięki odpowiednim działaniom i reakcji policjanta na podejrzenie złamania prawa, możliwe było ustalenie i pociągnięcie do odpowiedzialności osoby, która ukradła ubrania. 29-latek za swój czyn został ukarany dwoma mandatami karnymi w wysokości 500 złotych każdy.

mz