Nietrzeźwy za kierownicą podejrzany o włamanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy za kierownicą podejrzany o włamanie

Dzięki czujności grodziskich policjantów zatrzymane zostały trzy osoby, które odpowiedzą za kradzież z włamaniem. 36-latek wpadł jako nietrzeźwy kierowca, ale kryminalni rozpoznali jego pojazd z innego zdarzenia. Funkcjonariusze odzyskali skradzione urządzenie o wartości około 15 tys. złotych. Przestępstwo popełnione przez dwóch mężczyzn i kobietę zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa rozpoczęła się od kontroli, w czasie której policjanci grodziskiej drogówki sprawdzili kierowcę volkswagena. Szybko okazało się, że mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Podczas czynności z zatrzymanym w komendzie czujni kryminalni zwrócili uwagę na jego pojazd. Osoby poruszające się podobnym autem mogły być sprawcami nocnego włamania do samochodu i kradzieży sprzętu używanego w kanalizacji o wartości około 15000 zł. Dalsze czynności i ustalenia policjantów potwierdziły, że w zdarzeniu brał udział 36-latek oraz dwie inne osoby. Funkcjonariusze pojechali pod ustalone adresy pozostałych podejrzanych. W sąsiednim powiecie zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 22-letnią kobietę.

Podczas kolejnych działań funkcjonariusze ustalili miejsce ukrycia skradzionego urządzenia. Na przeszukiwanej działce znaleźli przedmioty pochodzące z włamania do samochodu, które szybko wróciły do właściciela.

Zgromadzone materiały i wykonane przez dochodzeniowców czynności pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom i kobiecie zarzutów wspólnego dokonania kradzieży z włamaniem. Cała trójka przyznała się do tego czynu. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. 36-latek dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.  

kz/mb


 

  • Policjant wprowadza mężczyznę do pomieszczenia dla osób zatrzymanych
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Policjantka przesłuchuje zatrzymaną kobietę
    Policjantka z zatrzymaną kobietą