Areszt za znaczną ilość narkotyków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znaczną ilość narkotyków

Na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 40- letniego mieszkańca Legionowa. Zatrzymany przez legionowskich kryminalnych mężczyzna posiadał przy sobie kilkanaście porcji marihuany. W wyniku dalszych czynności, w miejscu jego zamieszkania operacyjni zabezpieczyli prawie 150 gramów amfetaminy, cztery wagi oraz „dilerki”. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy dzięki swoim ustaleniom kilka dni temu na terenie Jabłonny zatrzymali 40-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie zatrzymania przy mężczyźnie kryminalni ujawnili zbryloną substancje koloru brązowego. Tester potwierdził, iż jest to marihuana o wadze 12 gramów.

W miejscu zamieszkania podejrzanego stróże prawa ujawnili kolejne środki odurzające. Tym razem była to amfetamina o wadze blisko 150 gramów. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli również cztery wagi oraz woreczki foliowe z zapięciem strunowym.

Zgromadzony w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy pozwolił legionowskiej prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do tego i zastosował wobec 40-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

js/mb

 

 • Policjant wprowadza mężczyznę do pomieszczenia dla osób zatrzymanych
  Policjant z zatrzymanym mężczyzną
 • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki w postaci białego proszku i zawiniątka ze zbryloną substancją
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki w postaci marihuany
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Zabezpieczone przez policjantów narkotyki w postaci białego proszku
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Ponad 158 gramów amfetaminy na wadze
  Zabezpieczone przez policjantów narkotyki
 • Zabezpieczone przez policjantów cztery wagi oraz woreczki strunowe
  Zabezpieczone przez policjantów wagi oraz woreczki strunowe