Poszukiwania 94-latka zakończone sukcesem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 94-latka zakończone sukcesem

Data publikacji 19.07.2019

Prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim poszukiwania 94-letniego mężczyzny zakończyły się sukcesem. Zaginiony wyszedł wczoraj z placówki pełniącej opiekę nad seniorami i oddalił się w nieznanym kierunku. Wyczerpanego mężczyznę odnaleziono po północy na terenie kompleksu leśnego w Sulejówku.

Wczoraj, późnym wieczorem policjanci z Mińska Mazowieckiego prowadzili poszukiwania za zaginionym 94-letnim mężczyzną, który oddalił się z placówki pełniącej opiekę nad seniorami. Z uwagi na wiek oraz schorzenia mężczyzny jego życie było zagrożone. Policjanci podjęli natychmiastowe działania aby odnaleźć zaginionego. Poszukiwania prowadzone były przy dużym zaangażowaniu funkcjonariuszy komendy  jak również funkcjonariuszy państwowej i ochotniczej straży pożarnej, oraz grupy poszukiwawczej. W czasie działań używano także psów tropiących.

Podczas poszukiwań mężczyzny policjanci m.in. przeglądali dostępne nagrania z kamer monitoringu. Sprawdzano teren Sulejówka, w tym okoliczne zbiorniki wodne oraz teren Parku Glinianka. Następnie poszukiwania przeniosły się w obszar zalesiony, gdzie w trudno dostępnym miejscu pod drzewem, odnaleziono siedzącego mężczyznę. 94-latka natychmiast objęto opieką i wezwano służby medyczne, które udzieliły mężczyźnie doraźnej pomocy. Seniora przekazano pod opiekę rodzinie.

Dzięki zaangażowaniu osób uczestniczących w działaniach, poszukiwania przyniosły pozytywne zakończenie i 94-latek mógł znowu czuć się bezpiecznie.

jf/mt