"Węglowy" oszust zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Węglowy" oszust zatrzymany

Data publikacji 19.07.2019

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali 41-letniego mieszkańca Zabrza podejrzanego o oszustwo przy sprzedaży węgla. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W marcu tego roku do komisariatu w Nadarzynie zgłosiło się starsze małżeństwo, które zawiadomiło o oszustwie dokonanym na ich szkodę.  Jak się okazało pokrzywdzeni kupili 4 tony węgla, który został dostarczony do ich domu. Przy rozładunku ilość węgla wydała się pokrzywdzonej podejrzana. Małżeństwo postanowiło zważyć zakupiony towar, zamiast 4 ton było tylko 1,5 tony węgla. Pokrzywdzeni wiele razy próbowali skontaktować się ze sprzedającym, ale telefon, który im pozostawił nie odpowiadał.

Sprawa trafiła w ręce nadarzyńskich policjantów, którzy przez kilka tygodni ustalali szczegóły i typowali sprawców.  Dzięki  ich wnikliwej i żmudnej pracy operacyjnej, w dniu 16 lipca zatrzymali 41-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 

jw/kk