Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież z włamaniem i odzyskali mazdę

Data publikacji 19.07.2019

Policjanci z referatu do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Północ ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem Mazdy. Operacyjni we współpracy z mundurowymi z Babic odzyskali skradziony pojazd. Obaj mężczyźni usłyszeli w tej sprawie zarzuty. Wobec 40-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Pragi Północ. Sprawcy ukradli pojazd marki Mazda. Właściciel oszacował straty na łączną kwotę 66 tys. złotych.

Sprawą kradzieży z włamaniem zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej Policji na Pradze Północ. Operacyjne ustalenia funkcjonariuszy i szczegółowa analiza zebranych informacji pozwoliła policjantom namierzyć osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem.

Niezwykle pomocna okazała się współpraca z policjantami z Babic, którzy również zaangażowali się w te działania.

Podejrzenia mundurowych wskazywały na dwóch mężczyzn w wieku 40 i 36 lat. Obaj bardzo szybko zostali zatrzymani. Dodatkowo okazało się, że 40-latek jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ w Warszawie.

Z kolei na terenie Babic policjanci odnaleźli skradzioną mazdę.

Dwaj zatrzymani zostali niedawno doprowadzeni do prokuratury. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdu. 40-latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

jw/po