Zatrzymany za groźby miał jeszcze na koncie kradzieże - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za groźby miał jeszcze na koncie kradzieże

Data publikacji 19.07.2019

Mokotowscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o groźby karalne wobec swojej partnerki. Mężczyzna groził kobiecie, że ją zabije. Pogróżki były na tyle poważne, że pokrzywdzona obawiała się ich spełnienia. O sprawie zostali powiadomieni funkcjonariusze, którzy od razu zajęli się sprawą i zatrzymali podejrzanego. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna w maju br. dopuścił się kradzieży portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi, którymi zrealizował 14 transakcji na 650 zł. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.

Zatrzymany przez kryminalnych 31-latek będzie musiał trzy razy w tygodniu meldować na komendzie Policji przy ul. Malczewskiego do czasu rozprawy sądowej. W dniu zatrzymania i kilka razy wcześniej groził swojej partnerce, że ją zabije. Początkowo kobieta traktowała to jako pogróżki wypowiadane w złości, jednak z czasem agresywne zachowanie mężczyzny się nasiliło. Kiedy używając słów wulgarnych, powtórzył, że ma ją zamiar pozbawić życia, sprawa stała się poważna. Pokrzywdzona zawiadomiła funkcjonariuszy, a ci zatrzymali autora gróźb. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie czynności okazało się, że 31-latek jest poszukiwany przez policjantów zajmujących się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu, gdyż w maju br. dopuścił się kradzieży portfela i kart bankomatowych. Najprawdopodobniej wykorzystał nieuwagę mężczyzny wkładającego wózek dziecięcy do bagażnika i wtedy zabrał mu portfel. W dalszej kolejności, jak wskazują materiały sprawy, dokonał kilku transakcji w pobliskich sklepach.

Podejrzany usłyszał zarzuty gróźb pozbawienia życia i włamania się na konto za pośrednictwem kradzionej karty. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

jw/rk