Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Przesiedział” 13 lat, był poszukiwany 3 postawami, ukrywał się za granicą, wpadł w Siedlcach

Data publikacji 10.07.2019

Skuteczne działania policjantów z zespołu poszukiwawczego wydziału kryminalnego wolskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed organami ścigania za granicą. Był poszukiwany trzema podstawami, w tym listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Wcześniej 38-latek przebywał łącznie 13 lat w zakładzie karnym, teraz trafił tam na ponad dwa lata kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

Policjanci z zespołu poszukiwawczego pracowali nad sprawą dotyczącą realizacji postanowienia sądu, który wydał list gończy za 38-letnim mężczyzną. Był on poszukiwany jeszcze nakazem doprowadzenia z powodu niepowrotu z przepustki z więzienia oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. Do tego mężczyzna wcześniej przebywał w zakładzie karnym łącznie 13 lat.

Kryminalni wiedzieli, że mężczyzna ukrywa się przed organami ścigania i przebywa za granicą. Wiedzieli również, że na kilka dni wraca do kraju. Ich skrupulatne ustalenia potwierdziły to, że 38-latek może przebywać na terenie Siedlec.

Policjanci zorganizowali działania w najdrobniejszych szczegółach. Wcześnie rano pojechali na teren Siedlec. Namierzyli miejsce pobytu 38-latka. Ten, wychodząc z mieszkania, wpadł prosto w ich ręce. Mężczyzna zaskoczony wizytą kryminalnych został doprowadzony do komendy na Woli. Po wykonaniu czynności z mężczyzną trafił do zakładu karnego w celu odbycia kary ponad dwóch lat więzienia za przestępstwo.

ea/ms

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
    Mężczyna zatrzymany przez policjantów