Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany agresywny mężczyzna opuścił komisariat z trzema zarzutami

Data publikacji 10.07.2019

Zarzuty za znieważenie policjantów w zbiegu z naruszeniem ich nietykalności cielesnej i zmuszaniem przemocą do zaniechania prawnych czynności oraz groźby karalne i posiadanie narkotyków dochodzeniowcy z Targówka przedstawili 28-letniemu mężczyźnie. Nietrzeźwy mieszkaniec dzielnicy bił i kopał policjantów, obrzucał wyzwiskami i groził pozbawieniem życia. Miał też przy sobie marihuanę. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Na koniec przeprosił policjantów za swoje zachowanie.

Do policyjnej izby zatrzymań trafił 28-letni mieszkaniec Targówka. Nietrzeźwy mężczyzna awanturował się przy jednej z ulic. Zaniepokojeni przechodnie powiadomili Policję. Podczas interwencji mężczyzna był bardzo agresywny, nie chciał dać się wylegitymować, lekceważył polecenia funkcjonariuszy i wyzywał ich. Jednego z nich uderzył pięścią w bark, obu również kopał. Czuć było od niego silną woń alkoholu.

Mundurowi, aby zapanować nad pobudzonym mężczyzną, zmuszeni byli go obezwładnić. Na miejsce przyjechał dodatkowy patrol. W trakcie zakładania kajdanek mężczyzna próbował się uwolnić, zadawał ciosy funkcjonariuszom i groził, że ich zabije.

W związku z popełnionym przestępstwem policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do komisariatu przy ul. Chodeckiej. Policjanci ustalili jego tożsamość. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Targówka. Mężczyzna odmówił badania alkomatem. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy nim susz roślinny.

Gdy zatrzymany wytrzeźwiał, dochodzeniowiec przedstawił mu trzy zarzuty za znieważenie funkcjonariuszy publicznych i naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz zmuszanie przemocą do zaniechania prawnych czynności wobec niego. Dwa pozostałe zarzuty dotyczyły kierowania gróźb karalnych wobec interweniujących policjantów i posiadania marihuany (1,16 grama). W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Na koniec mężczyzna przeprosił policjantów za swoje zachowanie.

Przestępstwa, których 28-latek się dopuścił zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają! Każda osoba, która dopuszcza się ataku na policjanta bądź znieważa go, zostanie ukarana!

ea/po